Yeni Nesil Tohum Sayma Cihazı

CONTADOR 2 - Yeni Nesil Tohum Sayma Cihazı

Yeni nesil tohum sayma cihazı, yüksek hızda (5 paralel sayım kanalı) sayım ve dolum işlemi sayesinde dakikada 5000 taneye kadar tohumları sayabilmektedir. Contafill dolum ünitesi ile uyumludur.

  • Yüksek hız sayma ve doldurma
  • 5000 tane / dk’ya kadar sayma hızı
  • Kompakt tasarım
  • Doldurma istasyonu Contafill 2 ile uyumlu
  • PC yazılımı ile tamamen kontrol edilebilir
  • Kolza ve tahıllar için çıkarılabilir besleme kapları
  • Sağlam ve güvenilir çalışma
  • Küçük tohum ve tahılların sayımı ve doldurulması
  • Beş paralel sayım kanalı ile

Sayma işlemlerinin verimliliğini artırın

Uygulama alanı

Contador 2, ünlü tohum sayacı Contador ile pratik deneyime dayanan yeni geliştirilmiş bir enstrümandır. Besleme konteynırlarının kanıtlanmış kullanımı, kısa besleme mesafesi ve yüksek sayım hassasiyeti artık çok daha yüksek bir sayım hızı ile tamamlanmaktadır. Geleneksel Contador ile yaklaşık size ulaştı. 1000 kolzadı saymak için 90 s, Contador 2 ile bu sadece 12 s alır. Küçük tohumlar (no. 1) veya tahıllar (no. 2) için besleme kapları, farklı tohum tipleri için hızlı ve esnek kullanım sağlar. Bu konsept, sayım kanallarını boşaltmak zorunda kalmadan örneklerin hızlı bir şekilde değiştirilmesine izin verir.

Operasyon

Besleme kabı Contador 2 üzerine yerleştirilir ve numune doldurulur. Cihaz, kabı otomatik olarak tanır ve en uygun parametreleri yükler. Sayım miktarını tanımladıktan sonra, bir mıknatıs besleme konteynerini tutar ve titreşen bir eleman salınımına neden olur. Özel olarak geliştirilmiş bir algoritma, yüksek bir sayım hızını ve kesinliğini garantilemek için optimal bir besleme hızı sağlar. Sayma parametreleri ve ilerleme hızı ayrıca ayrı ayrı ayarlanabilir ve ayrı bir konfigürasyonda kaydedilebilir. Konteyner 250 cm³’lik bir hacme göre tasarlanmıştır. Bu, yaklaşık olarak yakl. 35.000 kolza tohumu. Buğdayın (270 cm³) versiyonu yakl. 4,500 tane.

Dizayn

Hafif ve kompakt plastik gövde sayesinde Contador 2 kullanımında çok esnektir. Yem kapları, sayma kanalları ve besleme plakası anodize alüminyumdan yapılmıştır.
Daha büyük örnek miktarları için, otomatik numune beslemesi isteğe bağlıdır.

Contador 2, bir seri RS232C ve doldurma istasyonunun bağlanabileceği bir Contafill arayüzü ile donatılmıştır.

PC Yazılımı

SeedCount” yazılımı, dolum istasyonu Contafill ile birlikte numune serilerini doldurmayı mümkün kılar. Torba sayısı kadar tane sayısı da “manüel sayım” modunda tanımlanabilir. Otomatik mod, heterojen sayım listelerini çok kısa bir süre içinde tamamlamayı mümkün kılan XLS tablolarını kullanır.

Bir etiket yazıcısı test yeri ve tahıl sayısı gibi bilgileri yazdırabilir. Operatör sadece çantaları ayırmak, boş olanları takmak ve ilgili etiketleri uygulamak zorundadır. Orijinal örneği değiştirme talebi, doğrudan operatör tarafından bilgisayar tarafından onaylanır.

Teklif İsteyin