IM 8800 Portatif Protein Tayin Cihazı

Perten Inframatic 8800 NIR Tahıl Analiz cihazı

IM 8800, tahıl ve yağlı tohumlarda protein, rutubet ve yağ tespitini yapan yeni nesil bir portatif NIR cihazıdır.

Cihaz, tarlada, siloda veya tahıl işleme alanlarında rahatlıkla kullanılabilmek üzere tasarlanmıştır. GPS ile donatılmış bu cihaz protein haritaları hareket halinde oluşturabilmektedir.

Yüksek kaliteli bu cihaz sizlere güvenebileceğiniz hassas verileri sağlamaktadır.

Özellik ve faydaları

Tarla şartlarına uygun tasarlanmış, bu sağlam ölçer tahıllarda rutubet, protein ve yağ ölçmek için idealdir. Otomatik kapak cihazı ışıktan, böcek ve parazitlerinden koruyarak yıllar boyunca güvenilir kullanımı sağlamaktadır. 

Portatif – IM 8800, küçük, elle taşınabilecek kadar hafif ve 12V'luk adaptör veya bataryasıyla (2 saate kadar) tarlada, kamyon üstünde, silo ve depoda siz nerede ihtiyaç duyarsaniz oradadır. Opsiyonel olan taşıma çantası IM 8800'ü darbelere karşı korur ve çalışma alanlarında taşıma kolaylığı sağlar. Bunun yanı sıra taşıma çantası, cihazın hasat sonrası uzun süreli kullanılmadığında korunması için de idealdir.

GPS – IM 8800, çalışma alanınızın protein haritasını çıkarabilmeniz için bir GPS sistemiyle donatılmıştır. Bu sayede hasat zamanı ve kalite sınıflandırması ile ilgili

Protein haritalarının oluşturulması sayesinde tarla sahipleri, daha kaliteli taneleri tohumluk ayırarak ekstra kar elde edebilirler. Coğrafi yapı, gübreleme ve toprak kayması gibi etkenler aynı alan içerisinde farklı protein içerikleri görülmesine sebep olurlar. IM 8800, üretmekte olduğunuz üründen en doğru sonuçları almanıza olanak sağlar.

Buğdayda rutubet analizi opsiyonel Rutubet modülünü kullanarak tahıl tüccarlarına Düşme Sayısını analizi yaparken doğru bir rutubet değeri kullanmalarını sağlamaktadır. Böylece Düşme Sayısı analiz sonucu daha güvenilir hale gelmektedir. 

Kullanım ve faydaları

Tarlada ölçüm

IM 8800 cihazının en güçlü yanı portatif olması ve istenen amaca göre kullanılabilmesidir. İster hasatta, ister kamyonda nerede test yapacaksanız cihazı oraya götürmeniz yeterli. En uygun hasat zamanıı belirlemek için tarlada dolaştırılabilecek yapıya sahip, küçük bir cihazdır. 2 saatlik batarya ömrü ve GPS özelliği sayesinde protein haritaları oluşturmanıza yardımcı olur.

Teslimat öncesi kalite kontrol

Doğru ürünü doğru fiyata satmak gerekir. Ürünü kamyona yüklemeden veya depoya koymadan test ederek her alıcıya amacına uygun ürün gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede en kaliteli ürününüzü ona en iyi fiyatı veren alıcıya satmış olursunuz.

Teknik özellikleri

Ürünler

Tahıl ve yağlı tohumlar

Parametreler

Nem, protein, gluten, yağ ve daha fazlası

Analiz süresi

~ 90 s

Numune hacmi

~400 ml

Örnekleme

Numune başına10'a kadar örnekleme

Analiz prensibi

Diode-array dedektörü, geçirgenlik

Dalga boyu aralığı: 850 - 1050 nm

850-1050 nm

Boyut (E x Y x B)

349 x 265 x 274 mm

Ağırlık

7 kg

Bağlantı

4 x USB-A ports, 1 x Ethernet port (RJ45)

Ekran

5.7” dokunmatik renkli ekran

Koruma

Toz ve neme karşı koruma altında

Batarya ömrü

~2 saat

Konumlama

GPS modülü, USB portu ile bağlantılı

Uygun çalışma ortam sıcaklığı

5-45 °C

Teklif İsteyin