Laboratuvar Değirmenleri

Laboratuvar Değirmenleri

Uygun ve hızlı numune hazırlama

Numune hazırlama türü, yapılacak analizdeki gereksinimlere bağlıdır. Bu nedenle, söz konusu analiz için doğru öğütmeyi yapmak önemlidir. Perten Instruments, çekiçli ve diskli tip olmak üzere iki tip Laboratuvar Değirmeni sunar.

Diskli değirmenler, rutubet tayini için numunelerin öğütülmesi sırasında kullanılırken, çekiçli değirmenler, Falling Number, Glutomatic ve NIR analizi gibi diğer birçok uygulama için kullanılır.

Özellik ve Faydaları

  • Falling Number and Gluten İndeks - Falling Number ve Gluten İndeks analizleri için numune hazırlama açısından resmi onaylanmış değirmenlerdir.
  • Yüksek numune homojenliği - Analitik sonuçların tekrarlanabilirliğini ve doğruluğunu arttırır.
  • Sağlam tasarım - Mükemmel dayanıklılık ve çok düşük maliyet.
  • Tahıllar, yağlı tohumlar ve daha fazlası için uygundur - Birçok farklı numune tipinin öğütülmesi için kullanışlı değirmenler.

Teknoloji

Çekiçli değirmenler

Çekiçli değirmenler, yüksek hızda dönen bir çelik "çekiç" vasıtasıyla öğütülür ve numunenin öğütme haznesini terk ettiği bölümde bir eleğe sahiptir. Farklı elekler seçilerek, numunenin partikül büyüklüğü değiştirilebilir. Çekiçli değirmen, genellikle ince ve homojen bir numune üretmek için kullanılır. Perten Instruments çekiçli değirmenleri, örneğin Falling Number testinde istenen miktar olan 300 gram numuneye kadar öğütme yapabilir. Öğütme işlemindeki ısı artışı ve öğütme haznesindeki yüksek hava akışı nedeniyle bu tip değirmen, tahıl rutubet tayini için uygun değildir.

Diskli değirmenler

Diskli değirmenler, numuneyi bir sabit ve bir döner metal disk arasındaki dişlerle öğütmektedir. Diskli değirmenler için ana uygulama, rutubet kaybı olmadan tahıl öğütme imkanı sayesinde, tahıl rutubetinin belirlenmesidir. Değirmendeki parçacık büyüklüğü, sabit ve dönen disk arasındaki mesafenin ayarlanmasıyla değiştirilebilir. Seçebileceğiniz farklı disk türleri de vardır.

 

Teklif İsteyin