Modeller ve Aksesuarlar

Numune hazırlama türü, yapılacak analizdeki gerekliliklere bağlıdır. Bu nedenle, söz konusu analiz için doğru hazırlığı seçmek önemlidir. Perten Instruments, iki tip Laboratuvar Değirmeni, çekiçli değirmen ve diskli değirmen sunar. Diskli değirmenler, rutubet tayini için numunelerin öğütülmesi sırasında kullanılırken, çekiçli değirmenler, örneğin Falling Number, Glutomatic ve NIR analizi gibi diğer birçok uygulama için kullanılır. "Teknoloji" bölümünde çekiçli değirmenler ve diskli değirmenler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

İhtiyaçlarınıza uygun bir model bulacağınızı umuyoruz ve "Model seçim kılavuzu"nu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İhtiyaçlarınız hakkında Perten Instruments veya yerel temsilciniz ile irtibata geçmekten çekinmeyin.

LM 3100 Çekiçli Değirmen

LM 3100, düşük ses seviyesi için kapalı ve yalıtımlı sağlam metal yapıya sahip bir çekiçli değirmendir. Falling Number, Glutomatic, Kjeldahl ve NIR analizlerinin numune hazırlığında öğütme için uygundur. Öğütülen numunenin alınması için bir siklon numune çıkışına sahiptir, bu da değirmenin öğütme arasında kendi kendini temizlemesini sağlar.

LM 120 Çekiçli Değirmen

Sağlam bir metal yapıya sahip daha basit bir çekiçli değirmendir. Numune bir bez torbada toplanır. LM 3100 ile aynı uygulamalar için uygundur.

LM 3310 Diskli Değirmen

Tahıl rutubet analizi için özel olarak tasarlanmış bir disk değirmenidir ve hem etüv hem de NIR rutubet testleri için onaylanmıştır. Aynı zamanda, PSI (Partikül Boyutu İndeksi) ile buğday sertliğini belirlemek için AACC, 55-30 numaralı standart metodlar ile kabul edilmiştir. 50 grama kadar numuneleri öğütebilir.

LM 3610 Diskli Değirmen

Etüv ve NIR rutubet testleri için onaylanmış daha büyük diskli değirmenidir. Aynı zamanda, yem hammaddesi, peletler vs. gibi büyük boyutlu malzemelerin öğütülmesi için de uygundur. LM 3610, LM 3310'dan daha büyük numuneleri öğütebilir.

LM 3610

 

Aksesuarlar

Değirmen besleyici

Sabit bir besleme hızı sağlamak için motorlu ve lastik pedallı Değirmen Besleyici kullanılabilir. Bu besleyici, arpa, yulaf, pirinç gibi ürünlerde yüksek rutubetli ve kabuklu numunelerin öğütülmesini sağlar. Sabit besleme hızı ayrıca genel değirmen performansını artırır ve örneğin aşırı beslemenin neden olduğu motor yükünü azaltır.

Mill Feeder

Teklif İsteyin