RVA için uygulamalar

RVA, geniş bir ürün yelpazesi için viskozite, su bağlama ve pişirme derecesinin parmakizini ölçmek için idealdir. Uygulamanız aşağıda listelenmemişse, menüde yer alan “Uygulama alanları”na tıklayın ve daha fazla uygulama bilgisi edinin. Aradığınızı hala bulamıyor musunuz? Aşağıda yer alan “Bize sorun” linkine tıklayın.

 • Nişasta ve Nişastalı Numuneler:  
  Doğal ve modifiye edilmiş tahıl nişastası, kök ve diğer nişastalar RVA 4800 ile yüksek sıcaklık karakterizasyonu özelliği ile analiz.
 • Hidrokoloidler:
  Jelleşme / kalınlaşma profili, hidrasyon profili, jelleşen numunelerin hazırlanması.
 • Proteinler: 
  Soya ürünleri, süt proteinleri, gluten, jelatin ve yumurta akı.
 • Un Üretimi ve Unlu Mamüller:
  Tahılların sağlamlığı ve süne hasarı, kekler için nişasta jelleşme kalitesi, ekmekler, hamurlar, makarna ve şehriye, un amilaz, malt amilaz, fungal amilaz, bayatlama önleyici, unun ısıl işlemi, buğday gluten kalitesi ve  solvent tutma kapasitesi testi.
 • Arpa – Bira ve Malt Sanayi:
  Maltlık arpa için güvenli depolama ömrü, hızlı kayıt işleme sistemi (ve enzimlerin eklenmesi, yardımcı maddeler ve kimyasalların maltlara etkisi), malt oluşumunun izlenmesi, arpa malt kalitesi ve endüstriyel öğütme işleminin öngörülmesi.
 • Süt Ürünleri:
  İşlenmiş peynir üretimi, süt protein tozları üzerinde kurutma sıcaklığının etkisi, peynir mayası kazeinat rehidrasyonu, sütlü içecekler, muhallebi, tatlandırılmış yoğunlaştırılmış süt ve “Mini Pilot Tesis” yoğurt, dondurma karışımı ve sütlü tatlıların küçük ölçekli üretimi. RVA 4800 ile süt ve diğer gıda ürünleri için UHT uygulamaları için bileşen uygunluğunu değerlendirin.
 • Formüle Edilmiş Gıdalar:
  Düşük viskoziteli ürünler; (premiksler & kullanıma hazır) sos, ketçap, mayonez, çorba, nişastalı diğer düşük viskoziteli gıdalar, hidrokoloidler ve proteinler, çikolata ve şekerleme gibi eritme testleri ve “Mini Pilot Tesis” küçük ölçekli üretim koşullarının uygulaması.
 • Ekstrüde Edilmiş ve Pişmiş Gıdalar:
  Kahvaltılık gevrekler, atıştırmalık gıdalar, evcil hayvan yemleri, balık yemleri ve hayvan yemleri.

Teklif İsteyin