RVA Hızlı Viskozite Ölçüm Cihazı

Hızlı Viskozite Ölçüm Cihazı

Hızlı Viskozite Ölçüm Cihazı, ürün geliştirme, kalite ve üretim kontrolü ile kalite güvencesi için eşsiz bir cihazdır.

RVA, nişasta, tahıl, un ve gıdaların viskozite özelliklerini test etmek için optimize edilmiş değişken sıcaklık ve karıştırma yeteneklerine sahip bir viskozimetredir. Cihaz uluslararası standart metotları kullanarak iki veya üç gram kadar az numune ile analiz yapabilirken karıştırma, ölçüm değerleri, ısıtma ve soğutma için kendi özel test profillerinizi yaratmanıza da olanak sağlar.

Uygulamalar arasında; un ve tahıl kalitesi, doğal nişasta, modifiye nişastalar ve nişastalı ürünler, formüle edilmiş gıdalar (örn. Sos, ketçap, mayonez, çorba, sütlü içecekler) diğer malzemeler ve gıdalar (örn. hidrokoloidler ve proteinler), pişmiş ve ekstrüde edilmiş gıdalar (örneğin kahvaltılık gevrekler, atıştırmalık gıdalar, evcil hayvan maması, balık yemleri ve hayvan yemleri), eriyebilirlik testleri (örn. işlenmiş peynirler, çikolata ve şekerlemeler) ve “Mini Pilot Tesis” küçük ölçekli üretim tesisi uyarlanması gibi çeşitler içerir.

Yeni RVA 4800, 100°C'nin altında düzenli testler yapabilir, ayrıca özel olarak tasarlanmış bir basınçlı kapta 140°C'ye kadar yüksek sıcaklık testleri yapabilir.

Teklif İsteyin