VARIO Numune Bölücüleri

VARIO Numune Bölücüleri

Vario 1G

Amaç

Tahıl, tohum ve diğer granül ürünlerin bölünmesi. Bir işlemde istenen örnek büyüklüğüne doğru şekilde bölünür. Bazı modellerde örnek seçeneğini kopyala.

İşlevi

Bölünecek numune ayırıcının tepesindeki bir hazne içinden dökülür. Hazneden numune materyali, numuneyi örnek tablasına götüren bir dizi değişken çıkıştan geçen döner bir borunun içinden kayar. Değişken çıkışlar arasında düşen örnek materyal, fazla örnek olarak dışarı ve dışarı yönlendirilir. Numune tepsisinde toplanan örnekler belirli sayıda alt örneklerden oluşur, alt örneklerin sayısı döner borunun (40 rpm) dönüş sayılarının çıkış sayısı ile çarpılarak hesaplanabilir. Bölmenin doğruluğu alt örneklerin sayısına bağlıdır. En yüksek doğruluğu elde etmek için, bölme süresi 20 saniyeden az olmamalıdır. 4 kg’dan daha az numunelerle, daha küçük bir çıkış deliğine sahip bir giriş hunisinin kullanılması gerekir.

Örnek

Ana çizimde gösterildiği gibi bir bölücü Vario 1G kullanılması. 4 kg numune 1 kg’ye indirilmelidir. Tutamak, ölçek üzerindeki pozisyon 4’e taşınır. Numune tepsisi yerine yerleştirilmiştir. Haznenin doğru boyutta olduğunu kontrol edin. Ön taraftaki düğmeyi “sürüklenme” konumuna getirerek ayırıcıyı başlatın. Numuneyi hazneye dökün ve malzeme hazneden ayrıldıktan sonra yaklaşık 15 saniye bekleyin. Ayırıcıyı durdur. Örnek şimdi analiz veya depolama için hazırdır.

Vario 1F

Amaç

Tahıl, tohum ve diğer granül ürünlerin bölünmesi. Bir işlemde istenen örnek büyüklüğüne doğru şekilde bölünür.

İşlevi

Bölünecek numune ayırıcının tepesindeki bir hazne içinden dökülür. Hazneden numune materyali, numuneyi örnek tepsilerine götüren çeşitli değişken çıkışları geçen döner bir borunun içinden kayar. Değişken çıkışlar arasında düşen örnek materyal, fazla örnek olarak dışarı ve dışarı yönlendirilir. Numune tepsilerinde toplanan örnekler belirli sayıda alt örneklerden oluşur, alt örneklerin sayısı döner borunun (40 rpm) dönüş sayılarının çıkış sayısı ile çarpılarak hesaplanabilir. Bölmenin doğruluğu alt örneklerin sayısına bağlıdır. En yüksek doğruluğu elde etmek için, bölme süresi 20 saniyeden az olmamalıdır. 4 kg’dan daha az numunelerle, daha küçük bir çıkış deliğine sahip bir giriş hunisinin kullanılması gerekir.

Örnek

Ana çizimde gösterildiği gibi bir bölücü Vario 1F kullanılması (bakınız Vario 2H). 4 kg numune 1 kg’lık bir numuneye ayrılmalıdır. Tutamak, ölçek üzerindeki pozisyon 4’e taşınır. Numune tepsisi yerine yerleştirilmiştir. Haznenin doğru boyutta olduğundan emin olun, bu durumda hayır. 12. Ön taraftaki düğmeyi “sürüklenme” konumuna getirerek ayırıcıyı başlatın. Numuneyi hazneye dökün ve malzeme hazneden ayrıldıktan sonra yaklaşık 15 saniye bekleyin. Ayırıcıyı durdur. Örnek şimdi analiz veya depolama için hazırdır.

Vario 2H

Tahıl ürünleri için numune ayırıcı, örnek + kopya örneği olan 2 numune. Örnek alıcı ile otomatik sistemlerde kullanım için idealdir.

Özellikleri

 • Yüzey işleme epoksi boyalı veya elektro galvanizli.
 • Motor 60 W, 230 V, 50 Hz.

Ek donanımlar (seçenekler)

 • Otomatik kontrol paneli
 • <1 kg'lık numuneler için titreşim besleyici.
 • Hopper no 3,6 ve 9.
 • Uzatma haznesi 8 kg.
 • Numune tepsisi paslanmazdır.
 • 2 veya 3,5 litre.
 • Fazlalık numunenin taşınması için taşıma sistemi.

Değişken numune ayırıcıları

Tahıl, tohum ve diğer taneli ürünlerin örneklerinin bölünmesi. Bir işlemde istenen örnek büyüklüğüne doğru şekilde bölünür. Bazı modellerde örnek seçeneğini kopyala.

İşlevi

Bölünecek numune, ayırıcının tepesindeki bir hazne (konum 1) üzerinden dökülür. Hazneden numune materyali, numuneyi örnek tepsilerine (konum 7 ve 8) götüren çeşitli değişken çıkışları (konum 11) geçen döner bir borudan (konum 2) kayar. Değişken çıkışları arasına isabet eden örnek materyal, fazladan numune olarak dışarı atılır ve uzaklaştırılır (konum 9). Örnek tepsilerde toplanan örnekler (poz. 7 ve 8) belirli sayıda alt örneklerden oluşur, alt örneklerin sayısı döner borunun (40 rpm) dönüş sayıları ile çıkışların sayısı ile çarpılarak hesaplanabilir. . Bölmenin doğruluğu alt örneklerin sayısına bağlıdır. En yüksek doğruluğu elde etmek için, bölme süresi 20 saniyeden az olmamalıdır. 4 kg’dan az numunelerle.

Örnek

Ana çizimde gösterildiği gibi 2 L bölücü modeli kullanmak. 4 kg numune 2 kg 2 numuneye ayrılmalıdır. Her  1 örnek ve 1 kopya örneği. Tutamaç (konum 10) ölçek üzerindeki pozisyon 4’e taşınır. Örnek tepsiler (konum 7 ve 8) yerine yerleştirilir. Haznenin doğru boyutta olduğundan emin olun, bu durumda hayır. 12. Ön taraftaki düğmeyi “sürüklenme” konumuna getirerek ayırıcıyı başlatın. Numuneyi hazneye dökün ve uygulamayı bekleyin. Malzeme hazneden 15 saniye sonra ayrıldı. Ayırıcıyı durdur. Örnek ve kopya örneği şimdi analiz veya depolama için hazırdır.

Tipik kullanım

Numune bölücüler genellikle RAKORAF örnek alıcı tipi ile birlikte kullanılır, bu örnek alıcısı kamyonlardan numune almak için kullanılır. Bu uygulama için örnek ayırıcı model 2H ve 2L kullanılmıştır. RAKORAF’ın alım kutusu açıldığında örnek ayırıcı otomatik olarak başlatılır ve numune hazneye düşer. Fazlalık numune malzemesi otomatik olarak bir konteynere taşınabilir. Laboratuvarlarda farklı malzemelerin çok hassas bölünmesi için değişken ayırıcılar kullanılabilir. “Riffle type” bölücüsü ve “boerner bölücü” ile karşılaştırıldığında çok fazla emek süresi kaydedilir. Buna ek olarak, gerekli örnek büyüklüğü hem kolay hem de doğru bir şekilde elde edilebilir. Bölücü, hassas ayar için bir elektronik terazi ile bir seçenek olarak teslim edilebilir.

Model 4-8

4 veya 8 numune için seçenekli örnek ayırıcı. Tahıl ürünleri için.

Özellikler

 • Yüzey işleme epoksi boyalı veya elektro galvanizli.
 • Motor 60 W, 230 V, 50 Hz.

Ek donanım

 • Otomatik kontrol paneli.
 • <1 kg'lık numuneler için titreşim besleyici.
 • Bölme oranını değiştirmek için çıkışlar için paslanmaz kaplamalar.
 • Hopper no 3,6 ve 9.
 • Uzatma haznesi 8 kg.
 • Numune tepsisi paslanmazdır.
 • 2 veya 3,5 litre.
 • Hububat ve tohum bölünmesinde yüksek doğruluk için PC programı.
 • Fazlalık numunenin taşınması için taşıma sistemi.

Teklif İsteyin