HE Lite Rutubet Ölçüm Cihazı

Pfeuffer HE Lite Rutubet Ölçüm Cihazı

Tahılın rutubetin hızlı ve basit ölçümü

  • Yüksek ölçüm aralığı
  • Kolay menü çalışması
  • Kanıtlanmış ölçüm prensibi
  • Kalibrasyonların olası ayarlanması
  • Averaging
  • Uygun fiyat

Kullanışlı rutubet ölçer, hasat, kurutma ve depolama sırasında doğru ve güvenilir. Garanti 2 yıl

Uygulama ve Kullanım

Doğru hasat anının belirlenmesi için rutubet içeriği kesin olarak önemlidir. HE lite, bu işlev için özellikle tasarlanmıştır.
Harmanlama işlemi sırasında sahadaki rutubetin kontrolü ve kombine-hasat makinesinde rutubet emiliminin kontrolü için kullanılır.
HE lite, kurutma işlemi sırasında ve depolama sırasında kalite kayıplarından kaçınmak için düzenli rutubet ölçümü için kullanılır.
HE lite, tahılların, yağlı tohumların ve rutubetli mısırın rutubet tayini için uygundur.

Ölçme İlkesi

HE lite, iletkenliğin yanı sıra bir zemin örneğinin sıcaklığını ölçer. Tam rutubet değeri, gelişmiş bir ölçüm tekniği ile hesaplanır. HE lite ‘nin entegre ölçüm hücresi, 40 yılı aşkın süredir kanıtlanmış Pfeuffer prensibine dayanmaktadır: örnek, öğütülür ve aynı zamanda özel taşlama diskleri ile homojenleştirilir. Bu, taze hasat edilen tahıl için HE lite ‘nin yüksek güvenilirliğini garanti eder.

Ölçüm

Numune, ölçüm hücresinin üst birimine entegre edilmiş ve daha sonra öğütme haznesine doldurulmuş olan doldurma ölçüsüne dökülür. Üst ünite cihaza yerleştirilir ve limit stopuna kadar vidalanır. Gerekirse, isteğe bağlı olarak bir mandal da kullanılabilir. Ardından cihaz açılır, ürün seçilir ve ölçüm etkinleştirilir. Bir kaç saniye sonra ölçüm sonucu ekranda belirir.

Menü Çalışması

HE lite ‘nin menü işlemi çok basit. Olası seçenekler ekranın alt kısmında gösterilir ve üç işlev tuşu ile seçilir. Net ve mantıksal menü yapısı sayesinde enstrümanın çalışması çok basittir. Trilinear aydınlatmalı ekran kontrastlıdır ve ışık yokken de oldukça okunabilir. Tüm bilgiler düz metinde belirtilmiştir.

Kalibrasyonların Ayarlanması

Gerekirse, HE lite kullanıcı tarafından ayrı ayrı kalibre edilebilir. Her ürünün ölçülen değerleri sabit bir değer ve çarpımsal bir faktörle değiştirilebilir. Bu, HE lite’nin bireysel gereksinimlere en uygun şekilde uyarlanmasını sağlar.

Ortalama Okumaların Hesaplanması

HE lite, birkaç ölçümün ortalama okumasını otomatik olarak hesaplar. Ölçme sayısını ve gösterilen ölçüm değerlerini menü „ayarları“ öğe under ortalama okuma “altında seçin. Her ölçümden sonra ortalama ve tek okumalar ekranda açıkça belirtilir.

Teklif İsteyin