TVT Tekstür Analiz Cihazı aksesuarları

TVT 6700'ü birçok farklı türde numunede çeşitli doku ve duyusal özellikler için çok yönlü bir analiz cihazı haline getiren çok çeşitli aksesuarlar mevcuttur.

Problar

Prob, TVT'nin numuneyi analiz etmek için kullandığı birimdir. Prob numune ile temas ettiğinde, cihaz numuneyi bükmek, sıkıştırmak, kırmak, uzatmak veya yer değiştirmek için gerekli kuvveti ölçecektir. Numuneniz hakkında doğru bilgileri almak için doğru tipte prob kullanılması gerekir. Perten, uygulamanıza uygun bir çok çeşit prob sunar.  Tekstür analizi problarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın.

Donanımlar

Donanımlar, ürünleri tutmak ve onlara doğru pozisyonu vermek için kullanılır. Bir dizi standart donanımı bünyemizde bulundurduğumuz gibi özel uygulamalarınız için yeni donanımlar da geliştirebiliriz.

Tekstür Analiz Cihazı Prob Aksesuarları

Tekrarlanabilir test sonuçları elde etmek için prob seçimi önemlidir ve Perten ürününüz için doğru prob bulma konusunda size yardımcı olur. Aşağıda gösterilen problar, sunabileceğimiz örneklerdir ve özel yapılmış problar da mevcuttur.

Silindir problar Koni şeklinde problar Küresel problar
Bu, en yaygın prob türüdür ve çoğu delme, sıkıştırma, yapışkanlık ve ekstrüzyon testleri için kullanılır.
Probun seçilen çapı, test edilecek ürüne ve yapılacak ölçüm tipine bağlıdır.
Koni şeklinde problar, plastik ve yumuşak ürünleri test etmek için kullanılır, örn. tereyağının yayılmasını analiz etmek için. Küresel problar, genellikle ürüne bastırılan bir parmağı uyarlamak için kullanılır. Yumuşak ve hassas ürünler için idealdir.
     
Sıkıştırma plakaları  Kırma Probu  Warner Bratzler bıçağı
     
Bu problar sıkıştırma, yapışkanlık ve ekstrüzyon testleri için kullanılır.    Problar çoğunlukla yoğurt gibi yarı sıvı ürünler veya makarna gibi düzensiz şekilli ürünler için kullanılır. Kırma Probu, kırılabilirliği ve kopmayı test etmek için Üç Nokta Eğme Donanımı ile kullanılır. Bu problar, ürünlerin kesme kuvvetini ve sertliğini test etmek için kullanılır.
Düz bıçak ağızları et ürünleri, sebze ve peynir için kullanılır.

 

Tekstür Analiz Cihazı Donanım Aksesuarları

Donanımlar, ürünleri tutmak ve onlara doğru pozisyonu vermek için kullanılır. Bazı problar her zaman bir donanım ile kullanılır ve Perten ürünleriniz için doğru donanımı bulmanıza yardımcı olur.

Aşağıdaki donanımlar standartdır ve özel yapım donanımlar da yaygındır.

Üç Nokta Eğme Donanımı Ağır İş Standı
   
Üç Nokta Eğme Donanımı, kırılabilirlik testleri için  Kırma Probu ile birlikte kullanılır. Ağır İş Standı, çekme testleri, ürünlerin kesme gücü ve sertliği için kullanılır.
Probun ürüne tamamen penetre olmasını sağlar.
   
Kendinden Sıkıştırma Makaralı Kavrama Paralel Kelepçe
   
Kendiliğinden Sıkıştırma Makaralı Kavrama, erişte veya makarna için çekme testlerinde kullanılır. Paralel Kelepçe, jambonun çekme testi için kullanılabilir.

Teklif İsteyin