BVM - Ekmek Hacim Ölçer

AACCI Tarafından Onaylanmış Hacim Ölçümü

BVM, AACCI tarafından onaylanmış unlu mamüllerinde kullanılan bir hacim ölçme cihazıdır.

Cihaz tekrarlanabilir ve hassas bir hacim analizi sağlamaktadır. Cihaz oldukça dayanıklı olup değirmenciler, pastaneler, gıda şirketleri, gıda hammadde tedarikçileri, gıda araştırma enstitüleri ve test mutfakları için kullanımı kolaydır.

Cihazın içinde ki dönen platformun üzerine ürünü yerleştirdikten sonra hacmi dönen kolun ucunda yer alan lazer ile analiz edilmektedir. Hacim, boyutlar, ağırlık ve yoğunluk parametreleri numunenin 3 boyutlu görüntüsü ile birlikte görüntülenmektedir.

Özellik ve Faydaları

Onaylı

AACCI tarafından onaylı hacim ölçümleri (AACCI metodu 10-14.01).

Hızlı

Tohumlu hacim ölçerlerden 5 kat hızlıdır. Genellikle 20-30 saniyede yapılan bir ölçümdür.

Doğru ve Tekrarlanabilir

Tohumlu hacim ölçerlerden 5 kat daha doğrudur.

Güçlü

Tam boyut analizi, kullanıcı tanımlı parametreler ve hesaplamalar, esnek veri raporlama ve elektronik tablo programlarına kolay aktarım.

Dayanıklı

Laboratuvar ve ürün çevresi için uygundur.

Temassız işlem

Analiz sırasında üründe değişikliğe neden olmaz.

Esnek

Bir model, ürünlerinizin tüm boyutlarına uygundur. Değişken yarıçaplı lazer kolu, doğruluğu feda etmeden maksimum esneklik sağlayarak, lazerin örnek mesafesine göre optimize edilmesini sağlar.

Hacim ölçüm kullanım alanları

Unlu Mamüller

Somun ekmek, tava ekmek, hamburger ekmeği, baget ekmek, kekler, rulo pastalar ve hamur işleri, kurabiyeler, krakerler, pide ve diğer ekmek türleri.

Kalite Güvencesi ve Kontrol

Ekmek üretim kuşullarını, un kalitesini ve hammadde performansını denetleyiniz. Farklı ürün partiler, vardiyalar ve üretim tesisler arasında kalite kontrolü sizde olsun. Ürün hacminin, ambalajı ile uyumlu olduğundan emin olun.

Ürün ve Süreç Geliştirmesi

Test mutfakları, test pastaneleri ve fırın ekipman tedarikçileri: un, hammaddeleri, katkı maddeleri, işleme ekipman ve yöntemlerini kontrol eder.

Araştırma ve Geliştirme

Üniversiteler, gıda araştırma enstitüleri ve gıda hammadde tedarikçileri: yeni maddeler, ürün ve süreçlerin araştırılması.

Teknik Özellikleri

Maks. Ürün Boyutu (YxGxD): 45x28x28 cm
Boyutlar (YxGxD): 84x59x47 cm (operasyonda), 54x37x47 cm (taşımada)
Net Ağırlık: 18 kg
Güç Gereksinimleri: 100–240 Vac, 50–60 Hz, 120 VA
Bilgisayar Gereksinimleri:

Windows Vista ya da üstü işletim sistemi, 1 GHz x86 CPU, 512 MB RAM (1 GB önerilir), DirectX 8 destekli 3D ekran kartı, 1 GB HDD alanı, USB portu

Teklif İsteyin