DoughLAB Un Analizatörü

Perten DoughLAB - Un Özelliklerini Analiz Eder

AACCI onaylı su kaldırma, gelişme süresi ve yoğurma toleransı analizleri 

doughLAB unun su kaldırma, gelişme süresi, stabilite ve diğer yoğurma parametrelerini belirler. Cihaz standart 20 dakikalık testi ve yeni 10 dakikalık yüksek hızlı yoğurma testini (AACCI 54-70.01) kullanır. 10 dakikalık test, laboratuvar verimliliğini arttırır. Bu analiz, uzun gelişme süresi, belirsiz yoğurma eğrileri ve birden çok gelişme gösteren numunelerin sonuçlarını yorumlamayı kolaylaştırarak analiz sonuçlarını geliştirir. Ayrıca, yüksek hız metodu günümüzün ekmek yapım süreçlerine daha yakından benzer. Sonuçlar FU veya SI birimlerinde sunulmuştur.

Doğrulanabilirlik önemlidir ve doughLAB, bireysel cihazlar arasındaki farkları en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır.

Özellik ve Faydaları

Onaylı yüksek hızlı yoğurma metodu

Hızlı 10 dakikada yüksek enerjili yoğurma AACCI Metodu 54-70.01.

Çok Yönlü

Geleneksel 20 dakikalık test seçeneği, yeni 10 dakikalık yüksek hızlı yoğurma testi ve kullanıcı tanımlı metodlara olanak sağlar. Deneme fırınları için, değişken sıcaklık ve yüksek hız/enerjili yoğurmayı kullanarak un performansını incelemek için özel testler oluşturabilir. Isıtma, soğutma ve jelleşme/pişirme sırasında hamur performansını incelemek için programlanabilir sıcaklık vardır. Sert ve dağılan hamurları, yeni formülasyonları incelemek için değişken yoğurma hızı uygulayabilir, değişen baskıya karşı hamur tepkisini değerlendirebilir ve endüstriyel yoğurmayı uyarlayabilirsiniz.

Otomatik

Entegre yoğurma haznesi sıcaklık kontrol sistemi. Tekrarlanabilir, operatörün su kaldırmadan bağımsız ölçümü için “damlama” fonksiyonu ile entegre, otomatik su dağıtımı.

Kullanıcı Dostu

Yazılım kütüphanesinde bulunan un/hamur kalitesine sahip Windows yazılımı vardır, ayrıca kullanıcı kendi metodlarını oluşturabilir. Gerçek zamanlı grafikler, veri analizi ve teşhis. Yazılımda saklanan konfigürasyon, veri ve analiz programları kolayca aktarılabilir. Kullanımı kolay “genel kullanıcı” modu.

İzlenebilir

Standart ve izlenebilir tork birimlerinde (Nm) kalibre edilir. ISO9000 ve Kalite Sistemleri ile uyumludur.

Güvenli sonuçlar

Yazılım şifre koruması ve izlenebilir veriler içeren tek sayfalık rapor, Elektronik Kayıt/Elektronik İmza gerekliliklerine uygundur.

Kolay Temizlenir

Yoğurma haznesi, numune verimini arttırmak ve kolay temizlik için hızlı bir şekilde parçalara ayrılır.

Gerçek Yoğurma

Unlu mamül üreticisi, yazılımı kullanarak istenilen su kaldırma özelliklerini karşılamak için un paçallarını hızlıca hesaplayabilir. Çok sayıda test yapmanıza gerek kalmadan “ne yapmalı” analizleri yapabilirsiniz. Bu karışım modelleri, hasat değişikliklerindeki sorunlarını yönetmek ve belirli amaçlara ve ürünlere yönelik istenileni korumak için un paçallarını tasarlamak ve maliyetleri düşürmek için kullanılabilir.

Teknik Özellikleri

Güç Gereksinimleri AC 220/240 V ± 10% 50/60 Hz, 1200 VA.
Bilgisayar Gereksinimleri Windows Vista veya daha sonraki işletim sistemi olan PC.
Boyutlar (YxDxG) 370 x 490 x 970 mm.
Net Ağırlık 91 kg (Yoğurma haznesi dahil).
Veri Arayüzü USB tipi.
Sıcaklık Aralığı 10–80°C (değişken).
Su Kaynağı Maksimum 1 L/dak, 100 kPa (cihazda), <25 ºC. (Oda sıcaklığı-nın altında çalışmak için soğutulmuş su kaynağı gereklidir.)
Isıtma/Soğutma Hızı Isıtma: 2.5°C/dakika maksimum. Soğutma: 5 °C/dakika maksimum. (soğutma sistemine bağlı olarak).
Sıcaklık İzleme Numune, yoğurma haznesi ve su.
Hız Sınırı 0, 10-200 rpm.
Motor Torku 25 Nm'ye kadar.

Teklif İsteyin